Tootevalik

Tolmupuhastus


Tihtipeale pühime tolmu oma monitorilt, klaviatuurilt ja arvutilaualt, ent ei pööra sealjuures suuremat tähelepanu sellele, mis toimub korpuse sees. Ekslikult mõtleme, et raali sees olevad komponendid on tolmu eest kaitstud ja palju seda ikka sinna sattuda saab. Paraku lendlevad tolmuosakesed siiski ventilatsiooniavadest läbi ja satuvad arvuti sisemusse.

 

ENIMLEVINUD KÜSIMUSED-VASTUSED

 

Kas tolm arvuti sees on kahjulik?


Arvutisse sattunud tolm kinnitub komponentidele ja võib põhjustada nende ülekuumenemist. Ventilaatorite külge ja vahele kogunenud tolmu tõttu on nende jahutusvõime nõrgem ja halvemal juhul võib ventilaator kinni jääda.


Kui tihti peaks arvutit tolmust puhastama?


Tolmupuhastust soovitatame teha iga 3-6 kuu tagant, sõltuvalt ruumist, kus arvutit kasutatakse.


Kuidas vähendada tolmu sattumist arvutisse?


Võimaluse korral soovitame lauaarvuti kasti hoida põrandast veidi kõrgemal (ca 20cm) või hoopis laual. See vähendab ka maas lendlevate tolmukübemete sattumist arvutisse. Kui arvuti jaoks on sobiv koht siiski põrandal, võiks vältida tema hoidmist vaibal.

Sülearvutit soovitame hoida võimalusel alati siledal pinnal (laual, sülearvuti alusel) ja vältida tema hoidmist pehmetel pindadel (näiteks voodil, diivanil), mille kiududes peitub palju tolmu.


Kas tolmupuhastust on võimalik ka ise teha?


Kui arvutit regulaarselt hooldada, on seda kerge teha - piisab vaid suruõhust ja ühest väikesest pintslist. Meeles tuleks pidada, et enne korpuse lahti võtmist eemaldada arvuti vooluvõrgust ja selle küljest kõik juhtmed. Viibida võiks hästi ventileeritud ruumis, et vältida tolmu sattumist oma eluruumidesse. Kindlasti vältida tolmuimeja kasutamist, kuna see võib tekitada staatilist elektrit, mis võib rikkuda arvutikomponente.


NB! Arvuti tolmust puhastamine valede võtetega võib arvuti rikkuda ja sellisel juhul meilt ostetud arvutile garantii enam ei kehti.

 Kui vajad tolmupuhastusega abi, võta julgelt ühendust meie garantii- ja teenindusosakonnaga:

Tartu, Betooni 9

E-R 9.00 - 17.00

tel. 738 5700

remont.tartu@ordi.ee

Tallinn, Pärnu mnt 142

E-R 9.00 - 17.30

tel. 659 9085

remont.tallinn@ordi.ee

Adding to Wishlist...
×