Tootevalik

Kuidas valida protsessori jahutit?Lauaarvutit ostma hakates peavad kõik selle komponendid omavahel füüsiliselt kokku sobima. Ka protsessori jahuti valikul tuleb tähelepanelik olla, sest alati ei piisa ainult sobiva socketiga jahuti valikust. Lähtuda tuleb lisaks sellest, kui võimast jahutust protsessor nõuab. Vähemnõudlikel protsessoritel on tihtipeale neile sobiv jahuti juba karbis kaasas, kuid mida võimsam on protsessori mudel ja koormus, seda paremat jahutust see ka vajab.

ÕHKJAHUTID

Õhkjahutid koosnevad torn-radiaatorist ja ventilaatorist ning need jahutavad oma nimetusele omaselt protsessorit ventilaatori tekitatud õhuliikuvuse kaudu. Õhkjahutid on saadaval erinevas suuruses ja kujuga. Suuremate ja kõrgemate õhkjahutite puhul tuleb jälgida, kas see ka korpusesse ära mahub. Õhkjahutid on protsessori jahutamiseks hea ja kindel valik, kuid arvestada tuleb ventilaatori keerlemisest tingitud kõrgema müratasemega.

PROTSESSORI JAHUTI PROTSESSORI JAHUTI
Arctic Freezer i35 RGB Noctua NH-D15 CH.BK

VESIJAHUTID EHK ALL-IN-ONE (AIO) JAHUTID

All-in-One jahutid on kõnekeeles kutsutud kui vesi- või vedelikjahutusena. Vedelik pumbatakse voolikute kaudu läbi radiaatori, mida jahutatakse seejärel ventilaatori(te)ga. Radiaatorid on erinevas suuruses - mida suurem, seda rohkem suudab see ka protsessorit jahutada, kuid vajalik on jälgida, millise suurusega radiaatorit arvuti korpus paigaldada võimaldab. AiO jahutus võtab korpuses "vähem" ruumi ja on esteetilise väljanägemisega, kuna suur õhkjahuti radiaator ei peida emaplaadi küljes olevaid komponente enda alla.

Intel K-seeria ülekiirendatavate protsessorite jahutamiseks soovitame valida All-in-One jahuti. Intel Core i5 ja i7 jahutamiseks on soovitatav valida 240mm radiaator ja i9 puhul suurem, 360mm radiaator.

PROTSESSORI JAHUTI PROTSESSORI JAHUTI
Gigabyte Aorus WaterForce 240 Gigabyte Aorus WaterForce 360

TÄHELEPANEKUD

  • Ordi arvutikomplekte luues oleme võtnud arvesse vajalikke nõudeid ja veidi ettegi mõelnud. Arvutid ei jää ka keskmisest suurema koormuse korral protsessori jahutamisega hätta.
  • Protsessori jahutit vahetades tuleb protsessorilt eemaldada vana termopasta ning lisada uus ja kvaliteetne termopasta.
  • Jahutit valides on vajalik veenduda, et see sobib ka muude komponentidega - protsessori ja emaplaadi pesaga ning korpuse mõõtudega.
Adding to Wishlist...
×