Tootevalik

Kuidas võtta kasutusele turvaline paroolivaba sisselogimine?

YubiKey turvavõti


Turvaline paroolivaba sisselogimine ja tugev mitmeastmeline autentimine tänu YubiKey turvavõtmele.

YubiKey on väike seadeldis ehk turvavõti, mis võimaldab mugava ja kiire, ent sealjuures siiski turvalisust pakkuva sisselogimise oma kasutajakontodele. Kui muidu on turvalisema, kaheastmelise autentimise jaoks vajalik sisestada turvakood, mis saadetakse konto omanikule SMS-i või e-mailiga või mille leiad autentimiseks mõeldud telefonirakendusest, siis YubiKey puhul tuleb turvaliseks sisselogimiseks vajutada sellel olevat nuppu. Igale seadmele on sisseehitatud unikaalne kood, mida kasutatakse turvakoodide genereerimiseks.


MIS ON KAHEASTMELINE AUTENTIMINE?

Loodetavasti on kõik praeguse teksti lugejad kaheastmelisest autentimisest juba teadlikud ja selle ka kasutusele võtnud, aga igaks juhuks räägime kiirelt üle, mida kaheastmeline autentimine endast kujutab ja miks on see üldse oluline.

Üha enam pööratakse oma kontode turvalisuse nimel rõhku raskesti äraarvatavate paroolide loomisele. Paroolid peavad sisaldama suur- ja väiketähti, numbreid ja sümboleid. Samuti soovitatakse parooli vahetada iga paari kuu tagant ning uus parool ei tohiks sarnaneda eelmisele. Hoolimata suurepärase parooli määramisest võib juhtuda, et häkkerid avastavad mõne turvaaugu ning saavad inimeste paroolidele ligi.

Tuginedes oma kontosse sisselogides üksnes kasutajanimele ja paroolile ei ole turvaline lahendus konto kaitsmiseks häkkerite ja kõrvaliste isikute eest. On rangelt soovitatav kasutada lisaks kaheastmelist autentimist. Isegi kui keegi on teada saanud konto parooli, küsitakse sisselogimise kinnitamiseks lisaks ka turvakoodi sisestamist, mille saab konto kasutaja SMS-i või e-maili teel või leiab oma mobiiliseadme autentimise rakendusest.

YubiKey pakub veel kolmanda võimaluse, riistvaralise lahenduse - sisesta YubiKey seade oma arvuti või telefoni külge ja vajuta YubiKey turvavõtmel olevat nuppu.


MIKS YUBIKEY?

Turvaline, ent mugav sisselogimine oma kasutajakontodesse. YubiKey seadmed töötavad Microsoft Windows, macOS, iOS, Android ja Linux operatsioonisüsteemide ja kõikige enimkasutatud internetibrauseritega. 

Vähenda kaheastmelise autentimise aega rohkem kui 4 korda. Ekraaniluku avamise, turvakoodi ootamise ja sisestamise arvelt hoida aega kokku, kuna YubiKey seadmel tuleb vajutada turvaliseks autentimiseks vaid nuppu.

Lihtne seadistada ja kasutada. YubiKey kasutamiseks ei ole vaja allalaadida ega paigaldada oma seadmesse ühtegi programmi. Turvavõti on kasutusvalmis minutitega. Sisesta YubiKey turvavõti oma seadmesse, mine Yubico.com/setup leheküljele ning järgi juhiseid.

Kasutatav mitmes seadmes. Ühte seadistatud YubiKey turvavõtit saab kasutada mitmes seadmes.

Vastupidav ja kindel. YubiKey turvavõtmed on veekindlad ja purunemiskindlad ning vastupidavas military-grade korpuses. Yubikey ei vaja internetiühendust ega patareid.

Usaldusväärsus. YubiKey tooted on toodetud Rootsis ja USA-s ning usaldatud maailma juhtivates ettevõtetes nagu Google, Facebook, Figma jpt.


YUBIKEY 5

YubiKey 5

YubiKey 5 Seeria turvavõtmed pakuvad laiendatud autentimise võimalusi, pakuvad paremat kaitset küberrünnatikute eest ja aitavad ära hoida kontode ülevõtmist häkkerite poolt.

  • Tugev üheastmeline autentimine - paroolivaba sisenemine: asendab nõrgad paroolid ja võimaldab paroolivaba sisselogimist vaid YubiKey turvavõtme nupuvajutusega.
  • Tugev kaheastmeline autentimine - parool + autentikaator: sisesta konto peaparool ja kasuta kaheastmeliseks autentimiseks YubiKey turvavõtme nupuvajutust.
  • Tugev mitmeastmeline autentimine - paroolivaba + PIN-kood: kombineerib Yubikey turvavõtme nupuvajutuse ja kasutaja poolt määratud PIN-koodi, et tagada lisaturvalisus.
  • ID-kaardiga autentimine.

Saadaval USB-A, USB-C NFC ja Lightning ühendustega.


YUBIKEY BIO

YubiKey Bio

YubiKey Bio nimetus tuleneb biomeetrilise autentimise toest. YubiKey Bio Seeria iseloomustavaks omaduseks on sõrmejäljelugeja, mis lisab veelgi rohkem isikustatud turvalisust. Seade on eelkõige loodud selleks, et võimaldada sõrmejäljega paroolivaba autentimine ka lauaarvutitel, sest tänapäeval on uuematel sülearvutitel ja nutitelefonidel sõrmejäljelugeja juba sisseehitatud. 

  • Tugev üheastmeline autentimine - paroolivaba sisenemine: asendab nõrgad paroolid ja võimaldab paroolivaba sisselogimist sõrmejälje tuvastusega.
  • Tugev kaheastmeline autentimine - parool + autentikaator: sisesta konto peaparool ja kasuta kaheastmeliseks autentimiseks YubiKey sõrmejäljelugejat.
  • Tugev mitmeastmeline autentimine - paroolivaba + PIN-kood: kombineerib Yubikey sõrmejäljelugeja ja kasutaja poolt määratud PIN-koodi, et tagada lisaturvalisus.

Saadaval USB-A ja USB-C formaadis.


SECURITY KEY BY YUBICO

Yubico Security Key

Yubico Security Key ühendab endast riistvaralise autentimise, avaliku võtme krüptograafia ja mitmetasandilise autentimise koos NFC lähiväljaside võimalustega. Turvavõti toetab kohest paroolivaba sisselogimist Microsoft, Google, Facebook, Dropbox jpt kontodega. Sobib kasutamiseks nii isiklike kui ka ettevõtte kontodega.

Saadaval USB-A ja USB-C formaadis.

 

Adding to Wishlist...
×